“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerMerkez Bankası Levent Arsası Üzerine Camii İnşaatı Başladı!

Merkez Bankası Levent Arsası Üzerine Camii İnşaatı Başladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na ait olan Levent’te bulunan arsa üzerine camii inşaatı yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu haberlerin ardından Merkez Bankası Levent arazisi üzerinde inşaat çalışmalarına başlandı. Detaylar haberimizde…

Merkez Bankası’na ait olan Türkiye’nin en değerli lokasyonları arasında gösterilen Beşiktaş Levent’te yer alan arazi üzerinde inşaat çalışmaları başladı. 

Levent Arazisi Üzerinde Cami İnşaatı Başladı! 

Mülkiyeti Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na ait olan ve Beşiktaş Levent’te yer alan arazi üzerinde beklenen inşaat başladı. Daha önce konu hakkında özel bir haber hazırlayan Sözcü Gazetesi yazarı Özlem Güvemli arsanın imara açıldığını ve cami yapılacağını kamuoyuna duyurmuştu. 

Kanyon Alışveriş Merkezi ile karşılıklı komşu olan söz konusu arsa için yapılacak olan proje büyük merak konusu oldu. Merkez Bankasının böyle değerli bir arsayı cami yapmak yerine kendisine yeni bir bina inşaatı yapması eleştirilirken söz konusu cami için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nan geçen sene cami tasarım yarışması düzenlemişti. 

AKP’li milletvekili Abdülkadir Kart tarafından kurulan ASL inşaat ise asılan tabelada yüklenici inşaat firması olarak yer aldı. 27 Ocak 2020 tarihinde yapı ruhsatı alınan inşaatın Levent Cami Eğitim – Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından inşa edileceği duyuruldu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments