“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerMİT'in Ankara'daki Yeni Binası Kale Açılıyor!

MİT’in Ankara’daki Yeni Binası Kale Açılıyor!

MİT tarafından kullanılmak üzere üst düzey güvenlik önlemleri ile inşa edilen yeni hizmet binası Kale bugün hizmete açılıyor. Ankara Etimesgut Bağlıca Bağlıca semtinde inşa edilen üst düzey güvenlikli bina Kale’nin açılışı için hazırlıklar tamam…

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT için Etimesgut ilçesindeki Bağlıca semtinde inşa edilen yeni hizmet binası tamamlandı. 

Kale Bugün Hizmete Açılacak! 

MİT için inşa edilen yeni hizmet binasının bugün hizmete açılacağı açıklandı.  5 bin dönümlük dev bir arazi üzerine inşa edilen yeni bina kale adı ile anılırken yeni binanın etrafında hiçbir yapının olmaması da dikkat çekti. 3 metre uzunluğuna yakın beton duvarlarla çevrili olan ve üzerlerine dikenli tellerle kaplı olan duvarlar izinsiz girişlere karşı tamamen koruma sağlamış oldu. 

Yeni karargah binası dinlemelere ve sızmalara karşı özel olarak koruma altına alınırken bu nedenle adı kale olarak anılmaya başlanmıştı. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapımı tamamlanan bina geçen sene Temmuz ayında ziyaret edilerek denetlenmiş ve tam not almıştı.  Son teknolojik özellikler ve donanımla koruma altına alınan bina Türkiye’nin gururu Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yeni hizmet binası olarak kullanılacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments