Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMoskova'da Yeni Konutlar İçin Dev Alan!

Moskova’da Yeni Konutlar İçin Dev Alan!

Yeni konut projeleri için boş arsa sıkıntısı yaşanan Moskova’da eski sanayi sitelerinin arazilerinde yeni projeler hayat bulacak. Moskova Belediyesi, yedi eski sanayi sitesindeki inşaat projelerini onayladı.

Grayoronovo, Zyuzino, Kaşirskoye Şosse, Beskundikovo, Kuntsevo, Korovino ve Teplıy Stan isimli sanayi sitelerinde toplam 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde yeni konutların yapılacağı belirtildi. Sanayi sitelerinin 173 bin metrekare, iş komplekslerinin 342 bin metrekare yer kaplayacağı, inşaatların büyük bölümünün ise konutlardan meydana geleceği ifade edildi.

Moskova’da daha önce, dört eski sanayi sitesinin olduğu beş arazide de toplam 240 milyar rublelik (3,2 milyar dolar) yatırım yapılacağı belirtilmişti.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Vladimir Yefimov, Aviamotornaya, Kuryanovo, Kaşirkoye Şosse ve Yujnıye Oçakovo sanayi sitelerinde inşa edilecek projeler için toplam 240 milyar ruble yatırım yapılmasının öngörüldüğünü dile getirdi.

Moskova Belediyesi, başkentte 23 eski sanayi sitesinin yenilenmesine karar vermişti. Başkentin farklı bölgelerindeki eski Sovyet sanayi siteleri arazilerine 7 trilyon ruble yatırım yapılması ve 500 bin kişiye istihdam sağlanması planlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments