“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerSağlık Bakanı Koca’dan Mardin, Burdur ve Muğla Hastaneleri Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanı Koca’dan Mardin, Burdur ve Muğla Hastaneleri Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin, Burdur ve Muğla’da inşaat çalışmaları devam eden devlet hastaneleri hakkında açıklama yaptı. 

Sosyal medya hesabından hastaneler hakkında bilgilendirme yapan Fahrettin Koca, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çok yakında hizmete açılacağını belirterek, “Toplam yatak sayısı 310. Poliklinik sayısı 75. Yoğun bakıma 84 yatak ayrılıyor. Toplam 70 bin metrekare alana sahip Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi hayırlı olsun.” dedi. 

Yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Koca, “400 yataklı hastanenin 115 polikliniği, 14 ameliyathanesi olacak. Yoğun bakım yatak sayısı 82, diyaliz yatak sayısı 24 olarak planlandı. Deprem riskine karşı 196 izolatörle güçlendirilen hastanemizde kapalı alan 78 bin metrekare’ye ulaşıyor. Yeni Burdur Devlet Hastanesinin özellikli hizmet ve üniteleri arasında Palyatif Bakım, İnme Ünitesi, Yanık Ünitesi, Anjiografi Laboratuvarı, Uyku Laboratuvarı, Gebe Okulu ve Anne Oteli bulunuyor” ifadelerini kullandı. 

Son olarak Muğla Devlet Hastanesi projesine değinen Koca, “Toplam 150 yataklı. 37 polikliniği, 4 ameliyathanesi var. Yoğun bakım yatak sayısı 16, diyaliz yatak sayısı 15. Kapalı alanı 32 bin 565 metrekare olan hastanemiz, deprem riskine karşı 191 izolatörle güçlendirildi. 229 araçlık otoparka sahip.” açıklamasını yaptı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments