“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerSAYD Başkanı Gem: ‘’Emlakçılar Günlük Ev Kiralama Sisteminden Çıkarılmalı’’

SAYD Başkanı Gem: ‘’Emlakçılar Günlük Ev Kiralama Sisteminden Çıkarılmalı’’

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Mehmet Gem, günlük ev kiralama sisteminden emlakçıların çıkarılması gerektiğini söyledi.

Dünyanın her yerinde Airbnb sistemi kullanıldığını ifade eden Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Mehmet Gem, Turizm amaçlı günlük ev kiralama sürecinin emlakçıların yetkisi dışında bırakılmasını önerdi.

Gem, “İspanya’da 45 bin civarında Airbnb sistemine kayıtlı kullanıcı var. Bizde ise bu sayı 3-4 bin civarında. Biz kiralama yetkisinin tamamen seyahat acentelerine bırakılmasını istiyoruz. Yani emlakçılar sistemin dışında bırakılmalı. Bunu da öneri olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunduk. Eğer emlakçılar elindeki portföy özel bir sistem kurularak acentelerin yönetimine bırakılırsa hem kayıt dışılık ortadan kalkar hem de güvenlik sorunu çözülür. Bu yöntem içinde herkes kiralık evi kimin tuttuğunu devletin ilgili birimlerine bildirmek zorunda kalır. Bu şartlarda otelciler de mutlu olur kamu da. Biz dünyadaki örnekleri bir rapor halinde ilgili makamlara sunduk. Umarım en kısa sürede bu konu sorun olmaktan çıkar.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments