Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriŞehir Hastanesi Çalışmaları Başladı!

Şehir Hastanesi Çalışmaları Başladı!

Samsun’un Canik ilçesinde 234 bin 371 metrekare alan üzerinde hayat bulacak ve 1 milyar TL’ye mal olması planlanan Samsun Şehir Hastanesi inşaatı için çalışmalar başladı.

Devlet ve özel hastaneleriyle sağlık kenti olan Samsun’da yapımına başlanan Şehir Hastanesi’nin zemin çalışmaları devam ediyor. Ekipler zemin düzleme çalışması kapsamında patlayıcılar ile zemini düzlüyorlar. Hastanenin inşaatı yoğun bir şekilde sürerken birçok iş makinesinin çalıştığı gözlemlendi.

900 yataklı olacak hastane bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi de bulunduracak. Tüm odaları tek yataklı olacak hastanede ayrıca 200 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi de yer alacak.

Samsun Şehir Hastanesi inşaatı hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Görevlisi Muhammet Ali Oruç, “Şehir Hastanesi’nin yer teslimi yapıldıktan sonra çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Şu anda hafriyat ve zemin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Kısa zamanda bunları halledip, hastane inşaatına başlamayı istiyoruz. 900 yataklı Şehir Hastanemizin, Samsun’a, bölgeye ve sağlık turizmine katkısı olacak. Çok nitelikli ve güzel bir hastane olacak. 900 yatak içerisinde 210 tane yoğun bakım yatağımız olacak. Bunların yanı sıra yanık yatağımız, paletli servis yataklarımız olacak, nitelikli özel doğum salonlarımız olacak. Bunlarla birlikte 40 tane ameliyathanesi olan ve ileri derecede teknik alt yapı ile donatılmış bir hastane görmüş olacağız. Şehir Hastanesi 2 büyük kule şeklinde olacak. 4 kolu olacak ve bu kolların her biri farklı hastaneler şeklinde olacak. Onkoloji hastanesi, kalp ve damar cerrahisi hastanesi, nöroloji-ortopedi hastanesi şeklinde planlandı. Sağlık Bakanlığı imkanları ile yapılacak bu hastanemiz yeni teknolojiler ile yeni nesil bir hastane olacak” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments