Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriTalas Anayurt Tramvay Hattı İhaleye Çıkıyor

Talas Anayurt Tramvay Hattı İhaleye Çıkıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri halkını sevindirecek bir haber paylaştı.

Geçtiğimiz aylarda Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan 7 kilometrelik Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Gar Tramvay Hattının temel atma töreni gerçekleştirilmiş, o gün Büyükşehir Belediye Başkanı Talas Anayurt raylı sistem projesi ile ilgili müjdeyi vermişti.

Başkan Büyükkılıç 5.5 kilometrelik Talas Anayurt Tramvay Hattı projesinin 30 Aralık Çarşamba günü ihalesinin yapılacağını duyurdu. Bu proje ile şehirdeki raylı sistem hattının 48 kilometreye ulaşacağı belirtildi.

Kayseri’de mevcut 35 kilometre olan raylı sistem hattının, Belsin Anafartalar ve Talas Anayurt projelerinin hizmete alınmasıyla birlikte 48 kilometreye ulaşacağını söyleyen Büyükkılıç, “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın. Kayserimizi tramvay ağı ile donatıyor, daha konforlu, daha güvenli ve daha hızlı ulaşımı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak Talas’ımızdan 5.5 kilometrelik Şehit Furkan Doğan Yurdu’na kadar olan yeni bir hattın ihalesini 30 Aralık’ta yapıyoruz. Şehrimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments