Ana SayfaHaberlerTekkeköy Devlet Hastanesi İnşaatı Devam Ediyor

Tekkeköy Devlet Hastanesi İnşaatı Devam Ediyor

Samsun Valisi Zülkif Dağlık ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, inşaat çalışmaları devam eden Devlet Hastanesi projesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

250 yataktan oluşacak Tekkeköy Devlet Hastanesi projesini ziyaret eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’a Tekkeköy Kaymakamı Polat Kara, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci eşlik etti. 

62 bin 700 metrekare inşaat alanı üzerinde inşa edilen Tekkeköy Devlet Hatanesi, modern ve yüksek teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Hastanenin, 250 yatak kapasitesi, 7 ameliyathane, 27 yataklı yoğun bakım ünitesi, 10 diş ünitesi, 18 diyaliz yatağı ve 97 polikliniği olacak. Hastanede gebe sınıfı, evde sağlık birimi, diyabet merkezi gibi hizmet merkezlerinin de yer alacağı ve 518 araçlık otopark alanı da yer alacak. 

Devlet hastanesinin ilçenin gelişimine öncü bir hareket sağlayacağına değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizi özlemle beklediği hastaneye kavuşturuyoruz. Modern ve yüksek teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılmış hastanemizle bir asırlık özlemi çok yakında dindireceğiz. 2024 yılında hasta kabulüne başlayacak hastanemiz konutlaşma, ticari alanlar ve sosyal tesisleri peşinde sürükleyerek ilçemizin dinamosu olacak. Kalkınma hamlesi yerelde genelde ve her türlü alanda Tekkeköy’de start almıştır. Bir hastanenin bir ilçeyi bir kenti nasıl değiştireceğini, nasıl geliştireceğini hep birlikte göreceğiz. Daha güzel bir Tekkeköy hedefine hep beraber ilerleyeceğiz” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments