“Yapı
Ana SayfaHaberlerHavza OSB’de Yol Çalışmaları Tamamlandı

Havza OSB’de Yol Çalışmaları Tamamlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Havza Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 18 kilometrelik bölünmüş beton yol çalışmaları tamamlandı.

Proje hakkında bilgi veren Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Samsun Valiliği, yapımı Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Havza Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 1,8 kilometrelik bölünmüş beton yol yapım çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Havza OSB’yi Samsun-Ankara karayoluna bağlayan 1,8 kilometrelik bölünmüş beton yol 14 metrelik bir genişliğe sahip. Proje kapsamında toplamda 4 bin metreküp kazı, 20 bin metreküp dolgu ve 150 metrelik taş tahkimatı da tamamlandı. 


Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza OSB yolunun önemli olduğunu ifade ederek, “Havza OSB artık üreten bir OSB. Bu neden ile yolun genişliği ve güvenli önemli. Aynı zamanda OSB’ye gelen yatırımcılar içinde önemli bir referans. Tüm gayret ve çabamız Havza OSB’yi hızlı bir şekilde büyütmek ve ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine en üst düzeyde fayda sağlamak. Bunun için çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. 

Havza OSB’nin beton yol yapılmasıyla çok önemli bir ihtiyacı giderilmiştir. Havza OSB’de 28 parselin tahsisi yapıldı. 10 parselde üretim başladı, geri kalanda inşaat devam ediyor. Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e çok teşekkür ediyoruz. Anayol ile OSB arasındaki güzergahta yol çok konforlu değildi. Burada bir yol çalışması başlatıldı ve beton yola kavuşmamız sağlandı. Buraya gelen sanayici altyapıya, yola, ulaşıma her şeye bakıyor. Dolayısıyla bu yol yolun tamamlanmasıyla Havza OSB’de temel bir ihtiyaç giderilmiş oldu” dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments