“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriTKYD 2024’ün İlk Çeyreğini 160 Tüzel Üye İle Kapattı

TKYD 2024’ün İlk Çeyreğini 160 Tüzel Üye İle Kapattı

Kurumsal yönetimin yaygınlaştırılması misyonuyla hareket eden Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin tüzel üye sayısı 160’a ulaştı. 

Adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine inşa edilen kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaştırılması misyonuyla hareket eden TKYD, 2024 yılı ilk çeyreği sonunda tüzel üye sayısı, yeni üyeleriyle birlikte 160’a ulaştı.

2024 yılı ilk çeyreğinde TKYD’nin yeni tüzel üyeleri; Yapı Merkezi Holding A.Ş., Narter&Partners Avukatlık Ortaklığı, Haver Farma İlaç A.Ş, Hezz Medya İletişim Hizmetleri Limited Şirketi, Allianz Sigorta A.Ş., Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., GNCR Holding A.Ş., Sadıklar Otomotiv Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi., Yapıchem Kimya Sanayi A.Ş. ve SUMMA Turizm Yatırımcılığı A.Ş. oldu.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, “Kurumsal yönetim belirli bir noktaya gelmediği sürece atılacak her adım yarım kalacak. Kurumsal yönetim ilkelerini benimseyen, kültürlerine adapte eden ülkeler ve kurumlar; değişimleri önceden görüp aksiyon alabiliyor. Tüm dünyada iş yapış şekilleri pandemi ile birlikte değişti ve kurumsal yönetimin önemi daha da iyi anlaşıldı. Biz de kurumlarımızda bu farkındalığın arttığını gözlemliyoruz. Son dönemde aramıza katılan kurumsal üye sayısındaki hızlı artış da buna işaret ediyor. TKYD olarak kurumsal yönetimin gelişimine, kurumsal ve bireysel üyelerimizle birlikte katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda aramıza yeni katılan üyelerimize hoş geldiniz diyerek teşekkür ediyorum.” dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments