Torunlar’dan Turizme 1 Milyar TL’lik Yatırım

Torunlar’dan Turizme 1 Milyar TL’lik Yatırım

Mall of İstanbul projesine otel dahil eden Torunlar GYO, turizmde hedef büyüttü. Şirket, 3 yılda 1 milyar TL’lik yatırım planlıyor.

Torunlar GYO, turizm yatırımlarına ağırlık verme kararı aldı. Şirket yaklaşık 5 yıl önce İstanbul Basın Ekspres’te hayata geçirdiği Mall of İstanbul adlı karma projeye bir otel dahil ediyor. Konut, ofis ve alışveriş merkezinin hizmet verdiği projede otel 2020’nin ikinci yarısında açılacak. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, proje değerinin arsa dahil 100 milyon dolar olduğunu belirterek “180 odalı, 360 yatak kapasiteli otelimizde Hilton ile anlaştık. 4 yıldır flört süreci devam ediyordu ve bugün imzaları atıyoruz. Projemizde 10 kat otel hizmeti verirken 15 katta ise 100 rezidans daire yer alacak ve bunlar yabancı yatırımcılara satılacak” dedi.

Yeni Oteller

Turizmin Türkiye ekonomisi için önemli bir gelir kaynağı sağladığına dikkat çeken Torun, bu alanda önemli potansiyel gördükleri için yatırımları hızlandırdıklarını dile getirdi. 3 yılda turizm sektörüne 1 milyar TL yatırım yapacaklarını söyleyen Aziz Torun, “Hilton Mall of İstanbul’un yanı sıra Paşabahçe’deki turizm yatırımımızın inşasına başladık. Galataport’taki otel için de ruhsatı aldık. Önümüzdeki dönemde bir de Antalya’da otel projemiz olacak” diye konuştu. Hilton Mall Of İstanbul’un, Torunlar GYO’nun yüzde 100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği tarafından franchise anlaşması modeliyle işletileceğini belirten Aziz Torun, otelin konumuyla öne çıktığını dile getirdi.

Metro Bağlantısı

1400 kişilik salonlarıyla kongre turizmde önemli rol oynayacaklarını ifade eden Torun, “Birkaç yıldır düşüş gösteren kongre turizmi önümüzdeki yıllarda büyüyecek. Bu noktada biz de önemli talep yaratacağız. Üstelik ulaşım konusunda da önemli bir yerdeyiz. İstanbul Havalimanı’na en yakın 5 yıldızlı otel olacağız” açıklamasında bulundu, Önümüzdeki yıl hizmete girmesi planlanan Ataköy İkitelli Metro hattı üzerinde yer alan Masko istasyonunun Mall of İstanbul projesi ile direkt bağlantısı olduğunu da hatırlatan Torun,“Metro sayesinde konuklarımız İstanbul’un her noktasına kolayca ulaşma imkanına da sahip olacaklar” dedi. Hilton MENA&T Bölgesi (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser ise “Hilton Hotel ve Resorts markası olarak Hilton İstanbul Bosphorus’u açtığımızdan bugüne kadar 60 yılı aşkın süredir uluslararası seyahat pazarının öncülüğünü yapıyoruz. Hilton Mall of İstanbul ile şehrin gelişen ve yükselen bölgesinde de en üst standartları belirlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.