Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriTürk Müteahhitlere Büyük Fırsat!

Türk Müteahhitlere Büyük Fırsat!

Türk müteahhitlere ABD’de iş yapma fırsatı! ABD’nin altyapı yatırımları için belirlediği 3.5 trilyon dolarlık bütçe onaylandı. ATBD Council Onursal Başkanı Uğur Terzioğlu, bu yatırımların Türk müteahhitler için büyük fırsat olduğunu açıkladı.


Dünyanın çeşitli yerlerinde alt ve üstyapı projeleri üstlenen Türk müteahhitlere ABD pazarı açıldı. Ülkenin altyapı yatırımları için belirlediği 3.5 trilyon dolarlık bütçe, geçtiğimiz günlerde kongrede onaylandı.

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council) Onursal Başkanı Uğur Terzioğlu, bu yatırımların rüştünü dünyaya kanıtlamış olan Türk müteahhitler için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.
Gelecek 10 yılda ABD altyapısına ciddi yatırımların yapılacağını belirten Terzioğlu’nun verdiği bilgilere göre; karayolları ve köprülere 110 milyar dolar, devlet okullarının modernizasyonu, kötü durumdakilerin yeni binalarla yenilenmesine 100 milyar dolar, yolcu ve yük demiryollarına 66 milyar dolar, telekomünikasyon altyapısına 65 milyar dolar, su sistemlerine 55 milyar dolar ve toplu taşımaya 39 milyar dolar bütçe ayrıldı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments