Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriTürk Müteahhitlere Çekya'ya Yatırım Çağrısı

Türk Müteahhitlere Çekya’ya Yatırım Çağrısı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nca (DEİK) düzenlenen “Türkiye-Çekya İş Birliği Fırsatları” webinarına katılan Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış açıklamalarda bulundu.

DEİK Türkiye-Çekya İş Konseyi’nin pandeminin getirdiği kısıtlamalara karşın güzel projelere imza attığını belirten Bağış, “Savunma sanayi konusunda Türkiye ve Çekya arasında çok önemli iş birlikleri başladı. Pandemi kısıtlamalarına rağmen hemen hemen her hafta bir savunma sanayi şirketini Ankara’ya uğurluyoruz ya da Türkiye’den gelen konuklarımız oluyor” dedi.

İnşaat şirketleri için Çekya’da potansiyel olduğuna dikkat çeken Çekya’nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, şöyle konuştu:

“İlgili bir yurttaş olarak şunu da söyleyeyim; Türk yatırımcılar dışında, Türk inşaat şirketleri de bize nasıl mükemmel yollar inşa edilebileceğini göstermeli. Çekya’da çok uzun sürüyor bunlar. Benim önerim bu olacak yatırım konularıyla ilgili. Bu aynı zamanda D1 kara yolu inşaatıyla da ilgili… Artık kötü bir şöhrete sahip oldu, ne zaman bu konu açılsa özellikle Türkiye’deki kara yolları ağını düşünürsek… Bunu bir yorum olarak söylemek istedim.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments