“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÜmraniye Göztepe Metro Hattı Projesi İçin Tünel Kazı Çalışmaları Başladı!

Ümraniye Göztepe Metro Hattı Projesi İçin Tünel Kazı Çalışmaları Başladı!

Ümraniye Göztepe metrosu için tünel kazma çalışmaları Ekrem İmamoğlu tarafından yeniden başlatıldı. Peki, Ümraniye Göztepe metrosu ne zaman bitecek, Ümraniye Göztepe metro durakları haberimizde!

Ümraniyet Ataşahir Göztepe metro hattı projesinde durdurulan tünel kazma çalışmaları yeniden başlatıldı. 

Ümraniye Göztepe Metrosu Ne Zaman Bitecek?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ulaşım sorununu çözmek için yeni metro hatlarına ihtiyaç olduğunu belirterek “İstanbul hem şehrin geleceğini tasarladığı gibi yatırımlarıyla ilgili de kararlı ve karakterli adımlar atacak. Bu noktada şu anda ulusal ve uluslararası ölçekte görüştüğümüz finans kuruluşlarıyla hem İstanbul’un gücünü anlatıyoruz hem bundan sonra ne kadar kararlı ve akılcı, planlı şekilde gittiğini ifade ediyoruz” açıklamasında bulundu. 

Söz konusu metronun açılış tarihi için ise Başkan İmamoğlu “Bugün bulunduğumuz yerde yaptığımız görüşmeler neticesinde Ağustos ayında attığımız imza ile burayla ilgili finansman anlamındaki sorunun büyük kısmını aşmış bulunmaktayız. Bu nedenle yaklaşık 1 yıldır duran bu şantiyeyi hareketlendireceğiz ve gerçekten önemli bir hat olan ve günlük yolcu sayısı 300 bin üzerinde planlanan bu hattın 2022 yılında bitirilmesini öngörmekteyiz” dedi. 

Ümraniye Ataşehir Göztepe Metrosu Durakları 

60. Yıl Parkı

Göztepe

Sahrayı Cedit

Yenisahra

Ataşehir

Finans Merkezi

Yenişehir

Atakent

Ümraniye Çarşı  

Hastane

Kazım Karabekir

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments