“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYapı Denetim Hizmetlerine Koronavirüs Tedbiri!

Yapı Denetim Hizmetlerine Koronavirüs Tedbiri!

Yapı Denetim Sistemi’ne ilişkin soruların cevaplanmasına yönelik talepler, “[email protected]” mail adresine iletilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, “Yapı Denetim Hizmetlerinde Koronavirus Tedbirleri Hakkında Genelge”yi valiliklere gönderdi.

Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’de yayılmasını önlemek için hayata geçirilen bazı önlemler kapsamında yapı denetim hizmetlerinin sağlıklı yürütülmesi ve kamuda bürokrasinin azaltılarak daha verimli hizmet sunulabilmesi için Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından da bazı tedbirler alındı.

Bu kapsamda hazırlanmış olan “Yapı Denetim Hizmetlerinde Coronavırus Tedbirleri Hakkında Genelge”, il valiliğine gönderildi.

Genelgeye göre, Yapı Denetim Sistemine ilişkin soruların cevaplanmasına yönelik talepler, “[email protected]” mail adresine iletilecek.

Genel Müdürlük bünyesinde gerçekleştirilen kuruluş denetim izin belgesi, denetçi belgesi verilmesi, laboratuvar izin belgesi verilmesi, kuruluş izin belgesi ve denetçi belgesi yenileme işlemleri gibi her türlü belgelendirme işlemlerini de içeren başvurular, “www.yds.gov.tr” internet adresindeki yönlendirmeler izlenerek, Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne gönderilecek.

Kuruluş izin belgesi ya da denetçi belgesi başvuru durumunu takip etmek isteyenler, “www.yds.gov.tr.” internet adresinden yapılan sistem kaydı ile temin edilen ilgilinin kullanıcı adı ve şifresini kullanarak, bilgi de alabilecek.

Salgın tehdidi son buluncaya kadar yenilenen ya da ilk defa düzenlenen, kuruluş izin belgesi veya denetçi belgeleri, sahiplerine Genel Müdürlük tarafından elden teslim edilmeyecek.

Herhangi bir konu hakkında görüşe ihtiyaç duyanlar “AL0 181” hattını kullanarak veya gün içerisinde yanıtlanmak üzere “[email protected]” adresine mail göndererek bilgi alabilecek. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments