Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriYeni Mamak İçin İhale Tarihi Belli Oldu!

Yeni Mamak İçin İhale Tarihi Belli Oldu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi için ihale tarihi belli oldu. Proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi 4, 5, 6 ve 7. etaplarda yer alan 4 bin 477 konut ve ticari blokların yapım işi için 7 Nisan’da ihaleye çıkacak.

Projeye yönelik açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz” dedi. Senelerdir Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanındaki konutlarına kavuşmayı bekleyen vatandaşlara modern ve yaşanabilir alanlar sunmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında mahalle kültürünü koruyan sosyal donatılı konutlar inşa edecek.

Şubat’ta yaptığı açıklamada “Mamak Kentsel Dönüşüm Projemizde kendi imkanlarımızla 2 milyar TL’yi aşkın bütçe ile yapacağımız 4 bin 477 konut için harekete geçtik. Hak sahiplerinin yüzü gülsün, Başkent’e yakışan yaşam alanlarını onlarla buluşturacağız” diye açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yeni paylaşımla da ihale tarihini açıkladı. Mamak Kentsel Dönüşüm alanı kapsamında hak sahiplerine ait konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı mağduriyetleri gidermeyi hedeflediklerini söyleyen Yavaş, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 4 bin 477 ticari bloklar ve konut yapım işi için 7 Nisan’da ihaleye çıkıyoruz” dedi.

“Ankara İli Mamak İlçesi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 4, 5, 6 ve 7 Etaplar Kapsamında 24 Parselde 4477 Konut ve Ticari Blokların Yapım İşi” ihalesi için Fen İşleri Daire Başkanlığı hazırlıklarını tamamladı.

Kentsel dönüşüm alanı içerisinde yer alan etaplarda inşa edilecek olan daireler için 7 Nisan’da gerçekleştirilecek ihale sonucu kesinleştikten sonra da konutların 1080 günde tamamlanarak, 2023 yılına kadar hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. İhalenin sonuçlanmasıyla birlikte kamu zararı da büyük ölçüde ortadan kalkacak.

Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı’nca hazırlanan projeyle, Mamak Kentsel Dönüşüm alanında yer alan bölgeye Fen İşleri Daire Başkanlığı, 950 adet 80 metrekare, 3 bin 82 adet 100 metrekare, 445 adet ise 120 metrekare kullanım alanına sahip toplam 4 bin 477 adet konut ve ticari alan inşa edilecek. Bölge halkının yaşam tarzını ve düzenini bozmayacak şekilde inşa edilecek olan modern konutlar, görüntü kirliliğinin önüne geçen ortak kullanım alanlarına, otoparklara ve geniş peyzaj alanlarına sahip olacak.

Tek seferde yapılacak ihale sonrasında inşaatına başlanacak konutların hak sahiplerine teslim edilmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi teslim edilmeyen konutlar nedeniyle kira yükünden de kurtulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi son 15 yılda hak sahiplerine bugünkü değeriyle toplam 1 milyar TL kira ödemesi gerçekleştirdi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments