“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYıkılan Kamil Ocak Stadyumu Yerine Yapılacak Olan Gaziantep Millet Bahçesi İhalesi Tamamlandı!

Yıkılan Kamil Ocak Stadyumu Yerine Yapılacak Olan Gaziantep Millet Bahçesi İhalesi Tamamlandı!

Türkiye’nin en pahalı 3. millet bahçesi projesi olarak dikkat çeken Gaziantep Millet Bahçesi projesi için TOKİ ihale sürecini tamamlayarak yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. Gaziantep Millet Bahçesi projesini kim yapacak, Gaziantep Millet Bahçesi ihalesini kim kazandı, sözleşme fiyatı kaç lira, proje maliyeti kaç lira olacak?

Yenilenme çalışmaları kapsamında Kamil Ocak Stadyumu yıkılmış, bu alana ise TOKİ tarafından millet bahçesi inşa edileceği duyurulmuştu. 

TOKİ Gaziantep Millet Bahçesi Sözleşmesi İmzalandı

Konu hakkında açıklama yapan CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “Gaziantep’te 80 okulun inşaatı bütçe yetersizliği gerekçesiyle durduruldu. Millet Bahçesi için ise milyonlar harcanacak, bu israf vicdan sızlatıyor” açıklamasında bulunarak söz konusu süreci eleştirdi. 

Gaziantep Millet Bahçesi İhalesini Kim Kazandı?

Gaziantep Millet Bahçesi ihalesi sonuçlandı. İhaleyi yaparak millet bahçesini yapma hakkını Ali Acar İnşaat Şirketi kazandı. 

Söz konusu ihalenin tutarı yani Gaziantep Millet Bahçesi maliyeti ise 72 milyon 228 bin lira olarak açıklandı. Toplam büyüklüğü 57 bin 485 metrekare olarak açıklanan millet bahçesi projesi yıkılan Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu yerine inşa edilecek. 

1.087 adet ağacın dikileceği 27 bin metrekarelik bölümün yeşil alan olarak ayrıldığı proje şehirde bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Ödenek yetersizliği nedeni ile şu anda şehirde 80 okul inşaatının yarım kaldığını iddia eden CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya projenin yüksek maliyeti nedeni ile vatandaşın millet bahçesine karşı çıktığını öne sürdü. 

Gaziantep Millet Bahçesi Ankara AKM millet bahçesi ve Ankara İmrahor Gölbaşı millet bahçesi projelerinden sonra ihalesi yapılan en pahalı millet bahçesi olarak kayıtlara geçti. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments