Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBayraklı'da Kentsel Dönüşüm Hareketi Başladı

Bayraklı’da Kentsel Dönüşüm Hareketi Başladı

Bayraklı Belediyesi, sınırları içerisinde bulunan eski yapıları yıkıp, yerine yenilerinin inşa edilmesi için karar aldı.

İzmir Bayraklı Belediyesi, Aralık ayı meclis toplantısında deprem konuşuldu. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, meclise sunduğu önergeyle önemli bir karara öncülük etti.

Sandal meclis konuşmasında şu detaylara yer verdi:

“Yurttaşlarımızın bize en çok sorduğu sorulardan biri; bundan sonra az ve orta hasarlı yapılarıyla ilgili neler yapacaklarıyla ilgili konuydu. Meclisimize havale ettiğimiz kararla bugün vatandaşlarımızın bu anlamdaki mağduriyetlerini giderecek bir önergeyi meclisimize sunduk ve oy birliğiyle kabul edildi. Komisyondan geldiği haliyle umarım Büyükşehir’imize, oradan da gerekli kararı aldıktan sonra vatandaşımızın önündeki engeli kaldırmış oluruz. Bundan sonraki süreç uygun kredi koşullarını yaratıp vatandaşımızın binalarını yıkıp daha sağlıklı konutlara ulaşmaları. Çünkü 2005 yılında az hasarlı verilen binalarımız bugün depremde yıkıldı. O yüzden deprem yönetmeliği öncesi yapılan bütün yapı stokunun tekrar yenilenmesi gerekiyor. Orta hasarlı binalarımızın da güçlendirilerek yeniden oturulabilir hale getirilmesi bize göre çok doğru bir iş değil. Gerek zemin etüdü gerek kullanılan demir ve beton kalitesi gerekse ilgili yönetmelikler gereği bu binaların bir sonraki depremde ciddi hasarlarla karşı karşıya kalacağı gün gibi açık”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments