“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre Bakanı Kurum: Arnavutluk'ta deprem konutlarının yapımına Ocak sonunda başlanacak

Çevre Bakanı Kurum: Arnavutluk’ta deprem konutlarının yapımına Ocak sonunda başlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasında, geçtiğimiz günlerde depremden zarar gören Arnavutluk’a TOKİ tarafından yapılacak konutların inşaat süreci hakkında bilgi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir takım temaslarda bulunmak ve bazı etkinliklere katılmak amacıyla Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gitti. Burada çeşitli etkinliklerde bulunan Bakan Murat Kurum daha sonra Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Arben Ahmetaj ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonunda basın toplantısı düzenleyen iki bakan önemli açıklamalarda bulundular. 

500 Konutluk Proje İçin Süreç Başlıyor

Basın toplantısı kapsamında konuşan Çevre ve Şehirclik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bölgeye yapılacak konut projelerine ilişkin son durumu ele aldı. 

Bu çerçevede Arnavutluk’ta 500 konut inşa edileceğinin bilgisini veren Bakan Murat Kurum, inşaat sürecininde Ocak ayının sonunda başlayacağını ifade etti. Bu konuda konut yapılacak olan bölgelerde çalışmalar yapıldığını ifade eden Çevre Bakanı Kurum şu ifadeleri kullandı. 

“Bize verilecek yer teslimiyle birlikte de sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi 500 konutumuzu ocak sonuna kadar başlayıp yine Arnavutluk’un, Arnavut kardeşlerimizin özüne ve kültürüne uygun bir şekilde, mahalle yaşantısını sergileyecek zemin artı üç, zemin artı dördü geçmeyecek örnek bir proje uygulamak istiyoruz. Bu çerçevede ocak ayı sonu itibariyle başlayıp 6 ay içerisinde projelerimizi yapıp Arnavutluk vatandaşlarımıza inşallah en kısa zamanda vermiş olacağız.” Arnavutluk’ta yapılacak olan TOKİ konutlarına ilişkin konuşmasında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile protokol imzalanacağını ifade eden Çevre Bakanı Kurum, en kısa sürede bu konutların tamamlanmasını istediklerini sözlerine ekledi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments