Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriLetonya'ya Yatırım Fırsatı

Letonya’ya Yatırım Fırsatı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türkiye-Letonya İş Konseyi tarafından çevrim içi düzenlenen “Baltık Ülkeleri İş Fırsatları Letonya-Kayseri İş Dünyası ile Buluşma” etkinliğinde karşılıklı iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirdiler.

DEİK Başkanı Olpak Letonya’da devem eden konut projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Letonya ile iş birliğinin artırılması için yapılması gerekenleri anlatan Olpak;

“Kendimize en çok güvendiğimiz alanlardan Türk müteahhitlik sektöründe iş birlikleri yapabiliriz. Letonya’nın ihtiyacı olacak konut ve altyapı projelerinde, Türk müteahhitlerimiz yeni projeler üstlenebilir. Turizm sektöründeki iş birliğimiz de değerli. Türkiye, Letonyalı turistler tarafından en çok tercih edilen turizm ülkesi konumunda. Ayrıca sağlık turizmi konusunda da iş birliği yapmaya hazırız. Bilimsel araştırmalar ve bilişim teknolojileri, tıbbi malzeme ve ilaç üretimi, tıp teknolojileri, sağlık turizmi özellikle son dönemlerde iş birliği açısından önemi artan sektörler. Bu alanlarda da iş birliği değerlendirilebilir” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments