OSB İçin Dev Kaynak!

Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’nde yapımı planlanan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi inşaatının plana esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporu tamamlandı. Proje için bakanlık tarafından 38 milyon 100 bin TL’lik kaynak ayrıldı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın ilçenin ve özellikle bölgenin geleceği adına titizlikle yürüttüğü Fuat Oktay OSB’de yoğun bir çalışma programı takip ediliyor. Başkan Coşar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım programına dahil edilerek 38 milyon lira gibi büyük bir kaynak aktarılan Organize Sanayi Bölgesi alanında bulunan hazine parselinin Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’ne devrinin yapıldığını açıkladı.

Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi alanında bulunan özel mülkiyetli parsellerin kamulaştırma işlemlerinin de devam ettiğini aktaran Coşar, şunları söyledi: “Uygulama imar planı çalışmalarına başlanmış, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının proje süreci devam etmektedir. Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik dağıtım lisansı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’ya başvuruda bulunulmuştur. Bu süreç ile ilgili; mart ayı içerisinde elektrik dağıtım lisansı onaylanınca kamuoyu ile paylaşılacaktır. İlçemize hayırlı olsun.”

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments