Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriIlgar Tüneli İnşaatında Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Ilgar Tüneli İnşaatında Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Gürcistan sınırındaki Türkgözü Gümrük Kapısı’na geçişi sağlayan Ardahan-Posof kara yolu üzerinde yapımı süren Ilgar Tüneli’nde çalışmalar hızlandırıldı. 

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Ilgar Tüneli ile ilgili konuşan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Ülkemizin ve ilimizin Gürcistan üzerinden Orta Asya ve Kafkaslar’a açılan kapısı Türkgözü Gümrük Kapımız çok daha güvenli ve önemli bir uluslararası ulaşım ve taşımacılık hizmetinin geçiş noktası olacak.” dedi.

Tünelin inşaat alanını ziyaret eden Vali Öner, yetkililerden bilgi alarak açıklama yaptı. Çalışmaların aralıksız sürdüğünün altını çizen Öner, “Bugün de ilgililer ile yapımı devam eden Ilgar Tüneli inşaatını incelemeye geldik. Tünelimiz bittiğinde 4 bin 957 metre uzunluğunda olacak. Şu anda yaklaşık 450 metrelerde çalışmalar devam ediyor. Alandaki arkadaşlar çalışmaları iyi bir şekilde devam ettiriyor. İnşallah bu çalışma tamamlandığında ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz oldukça önemli bir tünele sahip olacak. Bu tünelle birlikte Ardahan ve Posof ilçemiz güvenli bir ulaşıma kavuşacak. Ayrıca ülkemizin ve ilimizin Gürcistan üzerinden Orta Asya ve Kafkaslar’a açılan kapısı Türkgözü Gümrük Kapımız çok daha güvenli ve önemli bir uluslararası ulaşım ve taşımacılık hizmetinin geçiş noktası olacak.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments