Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKahramanmaraş'a 4 Yeni Millet Bahçesi Müjdesi!

Kahramanmaraş’a 4 Yeni Millet Bahçesi Müjdesi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Kahramanmaraş’a yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, eğitimde 6 bin 146 yeni derslik inşa ettiklerini, şehre ikinci devlet üniversitesi olan Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesini kurduklarını, yükseköğrenim öğrencileri için 4 bin 465 yatak kapasiteli yurt binalarını inşa ettiklerini söyledi.

Şehrin her bir noktasına farklı branşlarda 39 spor tesisi yaptıklarını da dile getiren Erdoğan, 4 tesisin inşasının sürdüğünü aktardı.

Kahramanmaraş için 4 millet bahçesi projesi bulunduğundan bahseden Erdoğan, Elbistan’da içinde millet kıraathanesinin de olduğu millet bahçesini tamamladıklarını, Türkoğlu Şekeroba Millet Bahçesi’nin yapımının sürdüğünü, 12 Şubat Millet Bahçesi’nin ihalesinin, Pazarcık Millet Bahçesi’nin ise yer tesliminin yapıldığını, bu millet bahçelerinin de en kısa süre içerisinde hizmete açılacağını duyurdu.

Şehirdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara 5 milyar lira tutarında kaynak aktararak desteklediklerini ifade eden Erdoğan, şehre sağlıkta 14’ü hastane toplamda 1165 yataklı 102 sağlık tesisi kazandırdıklarını, yatak kapasiteleri 425’i bulan Kahramanmaraş ve Pazarcık devlet hastaneleriyle beraber 13 sağlık tesisinin yapımının, 5 sağlık tesisinin ise ihale, arsa ve proje çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Erdoğan, Necip Fazıl Şehir Hastanesini, 300 yataklı kadın doğum hastanesi ve 200 yataklı fizik tedavi ile ruh ve sinir hastalıkları hastanesiyle güçlendireceklerini, ayrıca Yörükselim’de 250 yataklı ek hastane binası için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

“BÖLÜNMÜŞ YOL UZUNLUĞUNU 73 KİLOMETREDEN 339 KİLOMETREYE ÇIKARDIK”
Kahramanmaraş’ta TOKİ vasıtasıyla 4 bin 119 konut projesine başladıklarını söyleyen Erdoğan, bölünmüş yol uzunluğunu 73 kilometreden 339 kilometreye çıkardıklarını açıkladı.

Bugün gerçekleşen kongre sonrasında şehir için büyük önem taşıyan bir ulaşım projesinin resmi açılışını yapacaklarından bahseden Erdoğan, “Daha önce tamamlanan kısımları peyderpey trafiğe açılan 64 kilometrelik yolun tamamının bugün açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Güzergahı üzerinde 11 tünel, 2 viyadük, 3 köprü, 6 köprülü kavşak bulunan bu yolun ülkemize, bölgemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz bölgelerini birbirine bağlayan kavşak görevi ifa eden bu güzergah, ekonomimiz için de büyük öneme sahiptir. Yol üzerindeki tünellere ve yola Kahramanmaraş’a yakışır güzel isimler verdik. İnşallah bunları açılış töreninde açıklayacağım.” dedi.

İnşaatı devam eden Göksun-Kayseri hududu, Göksun-Elbistan, Kahramanmaraş-Nurdağı ve Narlı-Pazarcık-Elazığ hududu yolunu seneye tamamlayacaklarından bahseden Erdoğan, Elbistan-Malatya hududu yolunu da yaparak doğu-batı aksını tamamlamış olacaklarını açıkladı.

Kahramanmaraş’ta yapılmış demiryollarını tamamen yenilediklerini veya iyileştirdiklerinden bahseden Erdoğan, “Türkoğlu Lojistik Merkezini şehrimize kazandırdık. Nurdağı’ndan geçen Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep hızlı tren hattıyla Kahramanmaraş’ı hızlı trenle buluşturacak hattın etüd proje çalışmalarında sona yaklaşıldı” diye konuştu.

Kahramanmaraş Havalimanı’na yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptıklarını söyleyen Erdoğan, şehre son 18 yılda 3 organize sanayi bölgesi, bir teknopark, 13 araştırma geliştirme merkezi, 1 tasarım merkezi kurduklarını açıkladı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments