“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerTürk İnşaat Sektörü Afrika Pazarı ile Moral Bulacak!

Türk İnşaat Sektörü Afrika Pazarı ile Moral Bulacak!

Koronavirüs salgını nedeni ile zor bir dönemden geçen inşaat sektörü Afrika ve Güney Afrika pazarı için devreye girmeye hazırlanıyor. Konu hakkında açıklama yapan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/ Türkiye-Güney Afrika İş Konseyi Başkanı ve Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu bölgedeki potansiyele dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/ Türkiye-Güney Afrika İş Konseyi Başkanı ve Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu Türk inşaat sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Güney Afrika Pazarı Türk İnşaat Sektörü İçin Muazzam Bir Fırsat Sunuyor

Ebiçoğlu yapmış olduğu açıklamasında “Güney Afrika’da önemli altyapı projelerine ihtiyaç duyuluyor. Güney Afrika devletinin bir iştiraki olan ve ülkenin tek yetkili enerji üretim ve dağıtım şirketi ESKOM’un yenilenmesi en önemli altyapı projelerinden biridir.

Buna benzer şekilde yeni otoyol, hastane ve maden arama sahalarına yönelik birçok proje gündemde. Finansman konusunda yeterli desteği arkasına alan Türk inşaat sektörü, Güney Afrika’da çok başarılı işler çıkarabilir. Bu projelere verilecek proje finansmanı ile Türk firmaların bu projeleri üstlenmesi, bu sayede gerek Türkiye’den yapılacak ihracatın artırılması gerekse ülkede yerleşik misyonların geliştirilmesi ile hizmet sektöründe de firmalarımızın yer almaya başlamasının önü açılabilir.

Bu noktada Güney Afrika hükümetinin özellikle kritik altyapıların milli sahipliği konusundaki hassasiyetine dikkat edilmesi gerekecektir” diyerek sektördeki fırsatlara dikkat çekti. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments